1994/2014 - DVACET LET AIKIDÓ V DĚČÍNĚ

PŘIHLÁŠKY

Aikido Ikeda Dojo Děčín

Aikido Ikeda dojo Děčín
Úvod Aikidó Tréninky Nábory Fotky Videa Kontakty

Aktuality:


Nábor nových členů

Ukázkové tréninky pro veřejnost a nábor nových členů.

Zobrazit celou aktualitu


Interní stáž AIDD

Letošní výcvikový rok jsme ukončili víkendovou stáží na Staré Olešce.

Zobrazit celou aktualitu


Bojové umění aikidó

AIKIDO je moderní bojové umění pocházející z Japonska. Je vhodné pro ženy, muže a zejména pro starší mládež. AIKIDO mohou cvičit chlapci i dívky od deseti let. Po zvládnutí Aikidó si získáte respekt, důstojnost a schopnost sebeobrany, která sluší každému člověku.

aikidó Děčín

Podle zakladatele tohoto celosvětově oblíbeného bojového sportu, kterým byl Japonec Morihei Uešiba, je AIKIDO studiem moudrosti. Jeho smyslem je pěstovat pozitivní charakterové vlastnosti a sebeovládání, nikoli cvičit agresivní jedince. Praktikování AIKIDO napomáhá k tomu, aby člověk nepodléhal zlobě, nenávisti, strachu nebo jiným negativním emocím. Cvičení AIKIDO posiluje sebekontrolu a sebedůvěru a smysl pro spolupráci s ostatními lidmi.

Morihei Ueshiba, zakladatel aikiddó

Morihei Ueshiba, zakladatel bojového umění aikidó.

Pravidelné a dlouhodobé cvičení AIKIDO přispívá k sjednocení těla a mysli. Pokud toho dosáhnete, pak můžete AIKIDO využít velmi efektivně jako účinnou techniku sebeobrany, protože s ovládnutím těla, mysli a technických prvků může osoba s menší tělesnou výškou i váhou bez problémů zpacifikovat většího a fyzicky silnějšího útočníka.

aikidó Děčín

AIKIDO je založeno na myšlence neagresivity a rozvíjení schopnosti využití energie útočníka proti útočníkovi samému. Zjednodušeně řečeno, čím silněji na vás někdo zaútočí, tím větší energii vám dává a právě tato energie vám pomůže se ubránit díky využití rozmanitých technik. Nejde však o to útočníkovi ublížit, ale „pouze“ mu nekompromisně vysvětlit, že jeho počínání je nesprávné a zbytečné.